شرکت مهندسی تنظیم آزمون تجهیز
02177659184

ترانسمیتر سطح یا لول ترانسمیتر Level Transmitterچیست؟

چرا باید از نرم افزار کالیبراسیون استفاده کرد؟ | فلومتر مگنتیک ، فلوسوئیچ

ترانسمیتر سطح چیست؟

ترانسمیترهای سطح یا لول ترانسمیترها، خروجی الکتریکی متناسب با سطح را تولید می‌کنند. این ترانسمیترها پس از هر بار اندازه‌گیری و رسیدن به مقدار معین، یک خروجی ارائه می‌دهند. ترانسمیترهای سطح برای اندازه‌گیری سطوح مخازن به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌شوند و در صنایع شیمیایی، دارویی، غذایی، نفت، پتروشیمی، برق و سایر صنایع کاربرد دارند.

ترانسمتر ها انواع مختلفی دارند:

ترانسمتر سطح التراسونیک

ترانسمتر سطح خازنی 

ترانسمتر سطح راداری

 

تفاوت بین سوئیچ سطح و ترانسمیتر سطح چیست؟

سوئیچ سطح دستگاهی است که با سنجش سطح سیال و خاموش یا روشن کردن آن بسته به نتیجه کار می کند. از طرف دیگر، یک ترانسمیتر سطح با اندازه گیری مداوم سطح و انتقال داده ها به یک کنترل کننده کار می کند.

لول ترانسمیتر ها در طیف وسیعی از برنامه های کاربردی مورد نیاز اندازه‌گیری سطح در مخازن یا ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرند. لول ترانسمیتر در محیط هایی همچون آب، سوخت و سیالات ویسکوز یا محیط های خشک از جمله پودر ها و جامدات توده ای را اندازه‌گیری میکنند. این تجهیزات در واقع یک خروجی الکتریکی متناسب با سطح یک مایع یا جامد توده‌ای در یک فضای محدود فراهم میکنند. بعد از رسیدن به یک مقدار مشخص(یک نقطه از سطح) با بارها و بارها بعد از هر اندازه‌گیری (اندازه‌گیری سطح به طور پیوسته) یک خروجی ارائه می‌کنند.

از Level Transmiter ها در صنایع مختلفی مانند، صنایع شیمیایی، غذا و نوشیدنی، تصفیه آب و همچنین صنایع برق نیز استفاده میشود. هنگام انتخاب یک دستگاه، باید به محدوده اندازه‌گیری ترانسمیتر های سطح و سازگاری خارجی توجه شود.

level transmiter جیست

خروجی یک فرستنده سطح چیست؟

فرستنده سطح با سیگنال خروجی متغیر 4-20 میلی آمپر تنظیم شده است. به عنوان مثال، فرستنده سطح برای یک مخزن با ارتفاع 20 متر، 20 میلی آمپر برای یک مخزن پر، 4 میلی آمپر برای یک مخزن خالی و 10 میلی آمپر برای یک مخزن نیمی را نشان می دهد. این دستگاه ها ممکن است انجام دهند

لول ترانسمیتر ها سیگنال های خروجی ویژه‌ای را ارسال می‌کنند که به طور ایده‌آل با سنسور، مقدار نشانگر مربوطه در یک برنامه مشخص سازگار است. از متداول ترین خروجی های ترانسمیتر های سطح، حلقه های جریانی(Current Loop) هستند. سیگنال های جریانی توسط افت ولتاژ در سیستم سیم‌کشی تحت تأثیر قرار نمیگیرند که با استفاده از پروتکل هارت که یک (که یک پروتکل ارتباط صنعتی است و برای ارتباط اجزای مختلف مانند سنسور، کنترل کننده ها و سایر اجزای سیستم های اتوماسیون صنعتی استفاده میشود.) میتواند حلقه های آنالوگ جریان را کنترل کند. پروتکل های فیلدباس Fieldbus نیز از دیگر خروجی های پر استفاده لول ترانسمیتر ها میباشد. در بسیاری از برنامه های کاربردی جایگزین حلقه های جریانی می شوند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید

error: Content is protected !!
×

 

سلام!

به شرکت مهندسی تات خوش آمدید

برای شروع مکالمه با کارشناس تات اینجا پیام بگذارید

×