شرکت مهندسی تنظیم آزمون تجهیز

شناخت ترانسمیتر ها و نحوه عملکردشان | بخش اول

شناخت ترانسمیتر ها و نحوه عملکردشان ، ترانسمیتر ، ترانسمیتر فشار

شناخت ترانسمیتر ها و نحوه عملکردشان

شناخت ترانسمیتر ها و نحوه عملکردشان

یک ترانسمیتر را می توان به عنوان مبدل توصیف کرد که متغیر اندازه گیری را به سیگنال انتقال تبدیل می کند. این فرستنده ها در فرآیند صنایع اجتناب ناپذیر هستند. در فرآیند صنایع ابزارهای کنترلی دور از فرآیند قرار می گیرند و بنابراین اندازه گیری ها باید از یک مکان دور منتقل شوند و این را می توان با استفاده از ترانسمیتر ( فرستنده ) انجام داد.

وظایف یک فرستنده چیست؟

وظیفه اصلی یک فرستنده تغییر یا تبدیل مقادیر از یک حسگر به سیگنالی است که سپس به کنترل کننده منتقل می شود.از فرستنده برای انتقال سیگنال ها از مکان های دور به کنترل کننده استفاده می شود زیرا اکثر ابزارها از کنترلر دور خواهند بود بنابراین انتقال سیگنال با استفاده از فرستنده امکان پذیر است.

انواع فرستنده های صنعتی

Analog transmitters

فرستنده هایی که برای کاربردهای صنعتی استفاده می شوند ، اطلاعات اندازه گیری شده را با استفاده از سیگنال جریان آنالوگ منتقل می کنند و محدوده جریان بین 4-20 میلی آمپر خواهد بود و جریان به مقدار اندازه گیری شده بستگی دارد. در این نوع فرستنده ، اتصال از فرستنده به بقیه سیستم با استفاده از دو سیم و از این دو سیم برای انتقال قدرت و سیگنال استفاده می شود.

Smart transmitter

شبیه به فرستنده آنالوگ است ، از اتصال مشابه دو سیم استفاده می کند که در فرستنده های آنالوگ دیده می شود. اما تفاوت آنها این است که سنسور سیگنال دیجیتالی شده و سپس سیگنال با کمک ریزپردازنده منتقل می شود و همچنین از مبدل دیجیتال به آنالوگ استفاده می کند تا بتواند سیگنال جریان آنالوگ ایجاد کند.

Intelligent transmitters

این نوع فرستنده ارتباطات دیجیتالی دو طرفه را انجام می دهد و این فرستنده دارای رابط ارتباطی صنعتی مانند Fieldbus است. این نوع مزایای زیادی برای انتقال سیگنال دارد ، بنابراین این فرستنده هوشمند را می توان به عنوان فرستنده ای در نظر گرفت که دارای ارتباطات دیجیتالی دو طرفه و پردازش سیگنال دیجیتال است.

 

 

دیدگاه ها (0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید