شرکت مهندسی تنظیم آزمون تجهیز

هوش مصنوعی در صنعت

هوش مصنوعی در صنعت | هوش مصنوعی ، اتوماسیون ، صنعت ، دیجیتال

هوش مصنوعی در صنعت

هوش مصنوعی در صنعت

صنعت به طور فزاینده ای دیجیتالی می شود، شرکت دیجیتال در حال حاضر یک واقعیت است. داده ها به طور مداوم تولید، پردازش و تجزیه و تحلیل می شوند. حجم داده ها در محیط های تولید مبنایی است که بر اساس آن نمایش های دیجیتالی کل کارخانه ها و سیستم ها تولید می شود. این دوقلوهای دیجیتال مدتی است که برای ساختار برنامه‌ریزی و طراحی محصولات و ماشین‌آلات – و خود عملیات تولید – استفاده می‌شوند و این کار را با انعطاف‌پذیری بیشتر و کارآمدتر انجام می‌دهند و در عین حال محصولات با کیفیت بالا و سفارشی‌سازی شده را سریع‌تر و با قیمت مقرون به صرفه‌تر تولید می‌کنند.

اما چه اتفاقی می‌افتد اگر ماشین‌ها و فرآیندها بتوانند بینش‌هایی را از این حجم بالای داده جمع‌آوری کنند و فرآیندهای خود را در طول عملیات زنده بهینه کنند؟ پتانسیل بسیار زیاد خواهد بود. خبر خوب این است که با استفاده از هوش مصنوعی (AI) گام به گام می توان به این امر دست یافت.

ایجاد فرصت های جدید

هوش مصنوعی بیش از 30 سال است که مرکز تحقیقات بوده است. در این مدت، پیشرفت‌های عمده‌ای در این زمینه از فناوری حاصل شده است: به عنوان مثال، سخت‌افزار و نرم‌افزار قدرتمندتر و قدرت محاسباتی و انتقال داده بهبود یافته است. استفاده از هوش مصنوعی فرصت‌های کاملا جدیدی را برای تولید انعطاف‌پذیر و کارآمد ایجاد می‌کند، حتی زمانی که صحبت از محصولات پیچیده و سفارشی‌سازی‌شده در مجموعه‌های کوچک باشد.

اولین کاربردهای واقعی هوش مصنوعی در حال حاضر در فعالیت‌های صنعتی معمولی از جمله تشخیص زبان برای انجام وظایف اساسی، مستندسازی محیط اطراف با استفاده از دوربین‌ها، پرتوهای لیزر یا اشعه ایکس و ارائه دستیاران شخصی مجازی در تدارکات، جایگاهی پیدا کرده‌اند. بر اساس مطالعه PwC، در مجموع 62 درصد از شرکت‌های بزرگ در حال حاضر از فناوری هوش مصنوعی در سال 2018 استفاده می‌کنند. زیمنس راه‌حل‌هایی را در مجموعه خود در زمینه خدمات، مانند تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده، و دیگر برنامه‌های کاربردی برای مهندسی و تست کیفیت دارد. راه‌حل‌های ابری مانند MindSphere و برنامه‌های هوشمند نیز از بهینه‌سازی فرآیند مداوم پشتیبانی می‌کنند که کارایی و در دسترس بودن دستگاه را بهبود می‌بخشد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید